Makijaż permanentny powiek
Skóra w obrębie powiek powinna być odpowiednio nawilżona. Oczy wrażliwe i skłonne do opuchnięć? W takim przypadku warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest być wypoczętą bezpośrednio przed zabiegiem. Kilka dni przed zabiegiem zaleca się wykonanie henny na rzęsy,dla lepszego komfortu, gdyż po zabiegu przez kilka dni nie można malować rzęs tuszem. Należy zdjąć przedłużone rzęsy koniecznie!
Przychodząc na zabieg, zalecam zabranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych pomogą w kamuflażu opuchniętych oczu.
Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-6 tygodni od pierwszego spotkania) efekt zabiegu jest korygowany i wzmacniany.
*Przez ok. 7 dni po zabiegu miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować ze szczególną delikatnością. Kresek nie wolno moczyć, trzeć czy drapać. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Przez kilka dni nie należy stosować cieni i tuszu do rzęs. Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu. Kresek przez ok. tydzień po zabiegu nie powinno się niczym smarować/nawilżać.
Makijaż permanentny brwi
Złuszcza się najszybciej ponieważ jest zrobiony najdelikatniej i najpłycej, żeby wyglądał jak najbardziej naturalnie i nie wyglądał jak tatuaż. Zaleca się poprawę jego koloru już po lub przed upływem roku, gdyż po takim czasie staje się on jaśniejszy w przypadku metody włoskiej nawet po 7 miesiącach.
Jest również wiele innych czynników, które wpływają na trwałość makijażu.
Przede wszystkim trzeba pamiętać, że trwałość makijażu permanentnego jest sprawą bardzo indywidualną. Każdy z nas ma inny organizm, inną skórę rodzaj cery i pielęgnacja domowe oraz przebywanie w różnych warunkach pogodowych wpływa na trwałość makijażu.
Na trwałość makijażu wpływa:
- wiek – u młodych osób makijaż utrzymuje się krócej, gdyż procesy złuszczania i odnawiania się skóry zachodzą szybciej, starsza panie mogę cieszyć się makijażem dłużej
- układ odpornościowy
- przyjmowanie leki
- rodzaj cery – na tłustej skórze makijaż utrzymuje się dłużej niż na suchej;
- ekspozycja na promienie słoneczne
- zabiegi złuszczające (kwasy, peelingi, mikrodermabrazja) – powodują złuszczanie naskórka i przez to jaśnienie makijażu;
- pielęgnacja makijażu w domu;
- kolor wybranego pigmentu – im jaśniejszy barwnik tym szybciej zaniknie.
Gdy makijaż traci nasycenie, może zostać w każdym momencie odświeżony. Zaletą starego, już jasnego makijażu jest możliwość dobrania jego zupełnie nowego wizerunku – zmiany kształtu, koloru czy metody.
Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też dbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Jeśli jest zbyt sucha, należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, skórę zbyt tłustą oczyścić. Bardzo dobre efekty uzyskuje się poprzez wykonanie wcześniej zabiegu mikrodermabrazji lub kawitacji, dzięki którym skóra staje się gładka , elastyczna i nawilżona. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.
Bezpośrednio po zabiegu barwa jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4 – 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie (2-6 tygodni od pierwszego zabiegu) efekt jest korygowany i wzmacniany.
Przez ok. 7 dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno ich moczyć, trzeć, drapać i dotykać skóry poddanej pigmentacji. W żadnym wypadku brwi nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu.
Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy również unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu trwałego.
Makijaż permanentny ust
Zabieg zaczynamy od wybierania koloru z palety barw, który odświeży usta i doda wspaniałego wyglądu. Następnie starannym rysunkiem podkreśla się kontur warg, aby nadać im perfekcyjny kształt.
Ostateczny kolor ust jest widoczny dopiero po ok. 4 tygodniach od zabiegu. Do tego czasu może się wciąż delikatnie zmieniać.
Ten sam kolor u każdej osoby da inny efekt, gdyż każda z Pań ma inną czerwień wargową. Dlatego nie da się przed zabiegiem dokładnie przewidzieć jaki będzie ostateczny efekt.
Przez 3 dni przed zabiegiem zaleca się przyjmowanie tabletek HEVIRAN (na receptę). Lek ten jest preparatem przeciwwirusowym, który chroni przed wystąpieniem opryszczki. Lek przyjmujemy po konsultacji z lekarzem. Aktywna opryszczka uniemożliwia wykonanie makijażu trwałego. Zabieg powinno się wykonać po 2 tygodniach od całkowitego jej zagojenia.
Przed zabiegiem należy poinformować linergistkę o wszelkich wykonanych wcześniej wypełnieniach czy ostrzykiwaniach ust. Jeżeli są planowane, lepiej wykonać je po makijażu trwałym.
Bardzo ważne jest, aby usta przed zabiegiem były odpowiednio nawilżone i wygładzone. Spierzchnięte i spękane słabiej przyjmują pigment. Zaleca się przez kilka dni przed zabiegiem wykonywanie peelingu ust, za pomocą szczoteczki do zębów.
Przychodząc na zabieg, zalecam zabranie ze sobą szalika bądź apaszki. Może się przydać jeśli usta będą bardzo spuchnięte po zabiegu.
Bezpośrednio po zabiegu barwa ust jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 7 dni zabarwienie zblednie do 50%. Przy obowiązkowej korekcie efekt jest korygowany i wzmacniany.
Przez 3 dni po zabiegu należy przyjmować tabletki HEVIRAN. Miejsce poddane pigmentowaniu należy traktować szczególnie delikatnie. Nie wolno moczyć, trzeć, drapać i dotykać pigmentowanego miejsca. W żadnym wypadku usta nie mogą być myte mydłem ani traktowane innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium (nawet 3-4 tygodnie), zabiegów SPA oraz basenu.
Usta należy nawilżać kilka razy dziennie, smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą otrzymanym po zabiegu preparatem.
Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia.