Nasza oferta badań diagnostycznych obejmuje:
Zdjęcia RTG
- Klatki piersiowej
- Jamy brzusznej
- Miednicy
- Czaszki
- Kręgosłupa na całym odcinku
- Kończyn górnych i dolnych
- Stawów (m.in. barkowy, łokciowy, skroniowo-żuchwowy, biodrowy, kolanowy)
- RTG punktowe zębów, panoramiczne, cefalometryczne
- Stożkowa tomografia komputerowa 3D
Badania USG (ultrasonograficzne)
- Jamy brzusznej
- Ginekologiczne
- Tarczycy
- Piersi
- Jąder
Badania osteoporozy (densytometryczne)
- Badanie gęstości kości z kręgosłupa i szyjki kości udowej
- Total Body - badanie składu ciała
Badania densytometryczne (osteoporozy)
Badanie gęstości kości z kręgosłupa i szyjki kości udowej
Badania densytometryczne metodą DXA, będące jedyną wiarygodną metodą diagnostyczną osteoporozy, polegają na ocenie gęstości kości. Ocena masy kostnej pozwala na szacowanie ryzyka złamania kości. Osteoporoza dotyczy znacznej części populacji. Za sprawą starzejących się społeczeństw staje się ona problemem globalnym. Ostatnie prognozy wskazuję, iż jedna z trzech kobiet i jeden z pięciu mężczyzn po 50 roku życia będą cierpieli z powodu złamania osteoporotycznego.
Total Body - badanie składu ciała
Badanie trwa od kilku do kilkunastu minut, jest zupełnie bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia. Do samego badania densytometrycznego nie trzeba się specjalnie przygotowywać. Pacjent nie musi się też rozbierać. Konieczne jest jednak odsunięcie z badanego obszaru części metalowych, takich jak: suwaki, klamry od pasków, metalowe guziki,
biżuteria.
Dla wygody pacjenta warto przyjść ubranym w strój nieograniczający ruchu, najlepiej pozbawiony metalowych elementów. Pacjent otrzymuje wynik przeprowadzonego badania w formie wykresu i tabeli. Badanie densytometryczne wiąże się z użyciem niewielkiej dawki promieniowania, znacznie mniejszej niż tradycyjne zdjęcie rentgenowskie. Nie jest jednak wskazane jego wykonywanie u kobiet w ciąży. Badania wykonywane są zwykle w projekcjach: odcinek lędźwiowy kręgosłupa i/lub szyjki kości udowej.
Wskazania do wykonania badania Total Body
- Profilaktycznie przy ocenie ogólnego stanu zdrowia
- Osoby będące na diecie odchudzającej
- Pacjenci z zaburzeniami wchłaniania.
- W stanach nieprawidłowego odżywienia (otyłość, wyniszczenie, głodzenie)
- W niektórych zaburzeniach hormonalnych przy towarzyszących zmianach w zakresie zawartości tkanki tłuszczowej
- Sportowcy w celu kontroli składu ciała (przyrost tkanki mięśniowej, ubytek tkanki tłuszczowej)
- Wszyscy dbający o dobrą kondycję fizyczną w celu sprawdzenia składu ciała (przyrost tkanki mięśniowej, ubytek tkanki tłuszczowej)
Jesteś na najlepszej drodze do polepszenia komfortu życia!
Jeśli podejmiesz decyzję o skorzystaniu z naszych usług – już od momentu pierwszego kontaktu oferujemy profesjonalną obsługę. Proces prowadzenia klienta powierzyliśmy wykwalifikowanym asystentkom, które wyróżniają się pełnym zaangażowaniem w każdą rozmowę oraz wszystkie inne działania. Do każdego podchodzimy w sposób indywidualny, a ponadto proponujemy wiele udogodnień dla pacjentów, dzięki czemu jesteśmy w stanie zapewnić najwyższe standardy zarówno samej opieki, jak i świadczonych usług. Jeśli odczuwasz jakieś wątpliwości – nie martw się, nasi specjaliści wyczerpująco odpowiedzą na każde Twoje pytanie, wyjaśniając szczegółowo wszystkie elementy i etapy leczenia.